Prejsť na hlávný obsah

Pobožnosť k sv. Urbanovi

V nedeľu 9. júna o 17.00 hod. sa pri kaplnke sv. Urbana na Kráľovej v časti Trávniky konala pobožnosť k sv. Urbanovi, patrónovi vinárov a vinohradníkov. Pobožnosť zorganizovali vinohradníci a poľovníci z obce a bola spojená s ochutnávkou vína z miestnych viníc a gulášom z diviny z našich lesov.

Na pobožnosť sa zúčastnilo mnoho ľudí z celej farnosti, ktorí si prišli uctiť sv. Urbana a vychutnať si chutné jedlo a pitie. Počas pobožnosti sa konala aj ochutnávka vína z miestnych viníc, ktorú sprevádzali pútavé rozprávania o pestovaní viniča a výrobe vína. Návštevníci si tak mohli vychutnať rôzne druhy vín a dozvedieť sa o nich viac.

Po pobožnosti nasledovala konzumácia gulášu z diviny, ktorý pripravili miestni poľovníci. Guláš bol chutný a vydarený a všetkým chutil. Návštevníci si tak mohli pochutnať na tradičnom slovenskom jedle v príjemnej atmosfére.

Pobožnosť k sv. Urbanovi s ochutnávkou vína a gulášom bola veľmi vydareným podujatím, ktoré sa stretlo s veľkým záujmom verejnosti. Organizátori ďakujú všetkým, ktorí sa zúčastnili a prispeli k tomu, aby sa toto podujatie mohlo uskutočniť.